Podmienky vstupu do vzdelávania
-
minimálne vysokoškolské vzdelanie I. stupňa (Bc.),
-
absolvovanie vstupného pohovoru v trvaní 30 minút, zameraného na posúdenie motivácie a osobnostných predpokladov uchádzača, ktorý prebieha online formou s garantom programov a lektormi daného modulu,
-
riadne vyplnenie prihlášky (súčasťou prihlášky je aj nahratie životopisu a motivačného listu),
-
čestné vyhlásenie, že uchádzač sa nelieči na závažné psychiatrické ochorenie - toto vyhlásenie je súčasťou ustanovení Obchodných podmienok, ktoré uchádzač prijíma pri registrácii na kurz.
Podmienky ukončenia vzdelávania
-
dochádzka minimálne 80 % z celkového počtu hodín vzdelávania,
-
2 hodiny mentoring s lektorkou - prípadová konzultácia (1 sedenie - 50 minút),
-
2 hodiny sebaskúsenosti - osobná skúsenosť s vybranou umeleckou terapiou,
-
spracovanie záverečnej práce na vybranú tému,
-
písomný/ústny záverečný test s minimálnou úspešnosťou 90 %,
-
video nahrávka a prezentácia s garantom a lektorom, zahŕňajúca prácu s jedným vybraným klientom.
Profil absolventa
Po absolvovaní 2-ročného vzdelávania získate praktické zručnosti a teoretické základy v umeleckých terapiách Budete vedieť samostatne využívať tvorivé a neverbálne prostriedky v práci s rôznymi cieľovými skupinami – s deťmi v školskom prostredí, s dospelými klientmi v poradenstve či terapii, alebo so seniormi a zraniteľnými skupinami v sociálnych službách. Pedagógovia môžu napríklad vytvárať programy na vyjadrenie emócií cez tvorbu, hudbu a pohyb, psychológovia zapojiť dramatické a výtvarné prvky do svojej terapeutickej práce, a pracovníci v sociálnych službách môžu zavádzať aktivizačné činnosti, ktoré prinášajú klientom radosť, uvoľnenie a pocit zmysluplnosti.
Získané kompetencie tiež výrazne rozširujú profesijné možnosti – stávate sa atraktívnejším na trhu práce, napríklad v alternatívnych školách, súkromných zariadeniach alebo v multidisciplinárnych tímoch.
Okrem profesijného využitia je toto vzdelávanie aj cestou osobného rastu a hlbšieho sebapoznania. Získané zručnosti môžete využívať aj v bežnom živote – pri výchove vlastných detí, v komunikácii s blízkymi, či ako podporu v náročných životných situáciách.
Zároveň je toto vzdelávanie prvý a nevyhnutný krok pre tých, ktorí sa chcú stať umeleckými terapeutmi, keďže vzdelávanie v nami ponúkanom rozsahu vyžadujú príslušné odborné asociácie ako základnú podmienku.